Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

KONTAKTY

ELEKTROKOLA.cz s.r.o.
Petrovice 19
592 31 Nové Město na Moravě
tel: +420 722301302
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

cena pro vás 23 990 Kč
cena pro vás 48 990 Kč
cena pro vás 44 990 Kč

Proč si koupit elektrokolo ?
Proč si koupit elektrokolo ?

 

Jednoduše proto, že je to super!

Kdo jednou zkusí jízdu na elektrokole, nebude se chtít vrátit k normálnímu kolu :-)

Nevěříte ? Vyzkoušejte !!!

 

Co je elektrokolo ?

Elektrokolo je jakékoliv jízdní kolo, které je vybaveno motorem, řídící jednotkou a baterií. Motor plní v tomto případě roli pomocníka, který jezdci pomáhá při šlapání a stará se o jeho pohodlí.

Abychom mohli elektrokolo používat v běžném provozu, jeho motor musí být aktivovaný pouze tehdy, když jezdec šlape. Výkon pohonné jednotky nesmí překročit 250W a celkové napětí nesmí být vyšší než 48V. Maximální schválená rychlost elektrokola s asistencí motoru může být nejvýše 25 km/h (s tolerancí 10%) Po dosažení této rychlosti je výkon motoru postupně snižován až do úplného vyřazení z činnosti.

Pokud vám dojde baterie nebo máte elektromotor vypnutý, můžete pokračovat za využití vlastních sil jako na běžném jízdním kole.

Elektromotor je možné uvést do pohybu také pomocí ovládacího tlačítka nebo akcelerátoru, ale pouze do maximální rychlosti 6 km/h. Tato funkce bývá označována jako asistent chůze a můžete ji využít i při rozjezdu.

Každé elektrokolo, které odpovídá evropské normě EN 15194-1 je z hlediska zákona bráno jako běžné jízdní kolo. Pro jízdu na takovém elektrokole nepotřebujete řidičský ani žádný jiný průkaz, můžete bez obav jezdit po cyklostezkách a cyklo přilba je povinná pouze do 15ti let věku.

POZOR - NE VŠECHNA ELEKTROKOLA MŮŽETE POUŽÍVAT NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH

Zdaleka ne všechna nabízená elektrokola na trhu jsou v souladu s platnou právní úpravou tak, aby se mohly legálně používat na pozemních komunikacích. Nejčastěji se jedná o elektrokola s vyšším než zíkonem povoleným výkonem, vyjímkou však nejsou ani modely bez omezovače rychlosti nebo vybavené akcelerační nebo plynovou páčkou, která umožňuje jízdu bez nutnosti šlapání. V případě používání těchto elektrokol na veřejných komunikacích včetně cyklostezek se vystavujete nebezpečí správnícho či dokonce trestního postihu například v případě dopravní nehody.

 

Výhody elektrokola

1 - Elektrokola jsou pro každého

Kola jsou určená pro všechny cyklisty bez rozdílu věku nebo fyzické zdatnosti, od mladých po seniory, od osob se zdravotním omezením až po velmi zdatné aktivní sportovce. Stále se setkáváme s cyklisty, kteří tvrdí, že by na kolo s motorem nesedli, ale dříve či později většina z nich po vyzkoušení elektrokola tento odmítavý postoj přehodnotí :-)


2 - Dojedete mnohem dál, podíváte se i na místa, kam byste bez elektrokola nedojeli

Kolik km ujedete za den, abyste mohli bez utrpení vyjet i další den ? Kolik zajímavých míst je pro Vás nedostupných kvůli vzdálenosti nebo náročnosti trasy ? Elektrokolo vám umožní dojet mnohem dál, jezdit častěji a zdolat náročnější trasy bez nadměrné fyzické námahy. Díky tomu budete jezdit na kole mnohem více a navíc s radostí :-)


3 - Můžete vyrazit na výlet i s mnohem zdatnějšími cyklisty

Díky elektrokolu na vás už nebude muset nikdo čekat! Je úplně jedno, zda vás omezují rozdíly ve fyzické zdatnosti nebo nějaký zdravotní či jiný hendikep. Typický příklad může být manželský pár, kdy muž je trénovaný sportovec a manželka, přestože velmi ráda jezdí na kole, jeho tempu nestačí. Díky elektrokolu se však vyrovnáte i těm nejlepším cyklistům, navíc vám do kopce často ani nebudou stačit :-)


4 - Můžete jezdit bez námahy a pocení - do práce i do školy

Elektrokolo Vás sice samo nikam nedoveze (existují vyjímky), ale ani Vás nadměrně neunaví. Málokdy se na elektrokole spotíte, proto na něm můžete jezdit i do práce nebo školy bez potřeby následné sprchy :-)


5 - Můžete jezdit v každém věku, obsluhu elektrokola zvládají děti i lidé v důchodovém věku

Jídza na elektrokole je velmi snadná, rychle si na ní zvykají děti i senioři. Často si elektrokola pořizují právě starší lidé, nebo lidé se zdravotními problémy či po operaci. Je mnoho důvodů, které vám nedovolují delší jízdu na kole nebo vůbec vyjet. Díky elektrokolu můžete být znovu aktivní, což prospěje i Vašemu zdraví :-)

 

6 - Nepotřebujete žádný průkaz, nemusíte skládat žádné zkoušky, žádné pojištění

Elektrokola jsou dle platné legislativy brána jako běžná jízdní kola. Elektrokolo nemusíte nikde registrovat ani přihlašovat, neplatí se žádné povinné ručení ani jiné poplatky. Pro jízdu na elektrokole nemusíte být ani držitelem řidičského průkazu. Jezdit můžete všude tam, kde je povolena jízda na běžném kole, včetně cyklostezek :-)

 

7 - S elektrokolem ušetříte - velmi levná a ekologická doprava

Podle statistik se ve více než v 50% případech cestuje autem na trasy kratší než 10km. Pro tyto případy je elektrokolo cenově výhodnější než auto nebo motorka a díky tomu se hodí zvlášť do městkého nebo příměstkého provozu. Méně spotřebované energie šetří vaší kapsu a také životní prostředí. Oproti běžnému kolu jsou elektrokola rychlejší a při jízdě se většinou ani nezapotíte. Náklady na 1km jízdy na elektrokole jsou cca 0,06 Kč spotřebované energie, což už se vyplatí i přes vysokou cenu na pořízení elektrokola. Díky elektrokolu tak šetříte nejen čas a peníze, ale navíc děláte něco pro své zdraví, díky tomu se jízdou nabijíte elánem a dobrou náladou :-)

 

8 - Můžete jezdit kdekoliv

Elektrokola se hodí jak na silnici tak i do terénu. Můžete tak jezdit i po polních nebo lesních cestách. S MTB můžete i na singltracky nebo těžkého terénu.

 

9 - Elektrokola Vás nikde nenechají

Elektrokola mají vysoký dojezd od 40-120km, který je ovlivněný mnoha faktory jako jsou váha jezdce, profil trati, stupeň pomoci, síla protivětru, míra dofouknutí pneu, atd. Když už náhodou dojde baterie, můžete pokračovat jako na běžném jízdním kole, takzvaně "pojedete za vlastní" :-)

 

10 - Elektrokolo jako tréninkový nástroj - zvyšuje kondici, pomáhá hubnout

Jízda na elektrokole neznamená, že se budete celou dobu flákat. Můžete si nastavit sílu dopomoci podle toho, jak moc si zrovna chcete dát do těla. Elektrokolo je výborný nástroj na hubnutí! Pohyb je velmi důležitý pro spalování tuků v těle a nejlepších výsledků dosáhnete při pravidelné a dlouhodobé aktivitě při nízké tepové frekvenci. Ideální jsou tak dlouhé vycházky, plavání nebo právě jízda na elektrokola. Díky elektrokolu můžete regulovat svůj výkon bez ohledu na profil trasy a tak se i při jízdě do kopce pohybovat v nízkých hodnotách tepové frekvence a spalovat tuky účinně a bez nadměné námahy :-)

 

11 - Jízda na elektrokole je příjemná, bez hluku a smogu

Jízdou na elektrokole nezatěžujete své okolí ani sebe žádným hlukem ani kouřem, můžete vyrazit třeba do lesa a z hluboka dýchat čerstvý vzduch :-)

 

12 - Jízda na elektrokole je velmi prospěšná Vašemu zdraví

Chcete být aktivnější než dosud nebo si udržet svoji aktivitu co nejdéle ? Elektrokolo je skvělý pomocník, který odbourává znechucení z počáteční dřiny a bolesti. Elektrokolo Vám umožní sportovat mnohem častějí a déle než klasické kolo. Díky elektrokolu můžete být stále aktivní i ve věku, kdy na běžné kolo nemáte ani pomyšlení. O tom se můžete často přesvědčit pokaždé, když potkáte tak zvané "gangy důchodců", kteří brázdí své okolí na elektrokolech :-)

 

POZOR!

Jízda na elektrokole je silně návyková!

Jak to jednou zkusíte, nebudete chtít přestat :-)